Z jakiej przyczyny warto używać pieluchy tetrowe?

Odpowiedzialni rodzice z oddaniem przygotowują się na powitanie na świecie maluszka. Dziesiątki przeczytanych artykułów, liczne książki, a wszystko to służy jednemu: aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak analizuje temat pieluszek. Tutaj postanawiamy szybko – jednorazówki, gdyż dziś już nikt nie używa tetry.

Następna wizyta w sklepie, decyzja odnośnie należytego rozmiaru oraz przedziału cenowego, choć zazwyczaj zaczynamy od wersji najlepszej, czyli najdroższej. Dopiero później, przerażeni ceną pieluszek, zaczynamy szukać tańszej- acz równie skutecznej alternatywy, np. eko pieluszki. Dodatkowo za dobre pampersy uchodzą takie, które dobrze chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku. Nie spodziewajmy się lecz, że to wszystko pozostaje bez wpływu na skórę dziecka. Nie przepuszczające powietrza pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u dzieci.

pieluszka dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na rynku pojawiło się parę bardzo ciekawych produktów-zamienników tradycyjnej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które były używane od dawien dawna, czyli flanelowe, tetrowe oraz frotowe, jak i najnowsze pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) a także takie, które możemy całe włożyć do prania (all-in-one). Pieluchy tzw składane, np.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym serwisie artykuł jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a zobaczysz więcej sklep dla kotów tego typu tekstów!

pieluszki tetrowe- są wykonane z bawełny, coraz częściej też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeśli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch powinniśmy dokupić specjalny otulacz, który chroni przed przeciekaniem. Do niekwestionowanych zalet takich pieluch należy fakt, iż powstały w części lub w całości z naturalnych, oddychających materiałów. Do minusów – konieczność prania i czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Na koniec: w podróży tzw. pampersy spełnią swe zadanie znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca. Lecz, gdy zorientujemy się, że pampersy uczulają nasze dziecko oraz gdy chcemy żyć EKO, wybierzmy się do sklepu po pieluchy, które stosowały już nasze babcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*