Dbajmy o nasze środowisko!

Są działania proekologiczne, które jakby nie patrzeć nie cechują się za bardzo ogromnym sensem. I później realia są takie, że ekologia wśród znacznej grupy polskiego społeczeństwa najzwyczajniej w świecie nie cieszy się zbyt dużą estymą. Jednakowoż jeżeli będziemy tak jakby w obiektywny sposób podchodzili do kwestii ekologii, dostrzeżemy, że w sumie w wielu przypadkach moglibyśmy mimo wszystko spowodować, iż nasze oddziaływanie na naturę będzie nieco mniej negatywne.

Zapamiętajmy, że tylko osoba, która umie docenić konieczność zadbania o naturę, tak jakby automatycznie zasługuje na to by w ogóle stąpać po powierzchni ziemi. Może to nieco zbyt ostra opinia, lecz nie zapomnijmy, że w bardzo wieku przypadkach ludzie w zupełności pomniejszają znaczenie tego, abyśmy mieli możliwość funkcjonować w odpowiednim środowisku. W jaki sposób typowy człowiek mógłby spowodować, iż po prostu będzie w stanie pozytywnie wspomóc naszą ukochaną planetę?

kobieta wrzuca papierek do śmietnika

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko proste czynności, przykładowo segregowanie odpadów, mogą spowodować, że bez większego kłopotu będziemy mogli nareszcie pomóc planecie. Niby to nic znacznego, lecz gdyby wszyscy ludzie brali przykład z chociażby Norwegów, pewnie po polskich lasach nie walałoby się aż tak sporo odpadów. Definitywnie odpady są bardzo irytujące, ich miejsce to śmietnik, a potem wysypisko (czytaj to). Wszystkie kampanie marketingowe, które tak jakby promują w Polakach konieczność zadbania o naturę mają dużo sensu, ale w zasadzie przydałby się trochę poważniejszy lobbing wszelkiego rodzaju fundacji – tzn. prawo dotyczące zanieczyszczania środowiska musi być sporo ostrzejsze. Być może to spowoduje, że nareszcie spacerując po polskich lasach wreszcie nie zauważymy tylu śmieci. Chociaż zapewne sytuacja naszego kraju w temacie śmieci tak czy siak nie jest tak mocno beznadziejna.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że choć nierzadko myślimy, iż tak naprawdę utylizacja śmieci nie ma racji bytu, to jednak generalnie należałoby nieco bardziej po ludzku podejść do owego tematu. Pamiętajmy, że praktycznie zawsze wszelkie działania związane z dbaniem o środowisko mulczowanie trawy naturalne mają wiele sensu. Odnośnie tego nawet zadufani przeciwnicy ekologii nie powinni mieć większych wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*