Naturalne soki na jak najlepsze samopoczucie

Witaminy to zdrowie – o tym wie chyba każdy, kto dba o kondycję, czy atrakcyjną sylwetkę. Źródłem witamin są oczywiście warzywa oraz owoce. Prawdziwą bombą witaminową będzie chociażby sok z karczocha, który dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykładów jest bardzo dużo. Dość istotną kwestią, o jakiej informują specjaliści od dobrego odżywiania jest to, aby korzystać z owoców sezonowych. Są one bardzo zdrowe, mają niedużo chemii oraz różnego rodzaju konserwantów. O wiele lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z rodzimego pola niż pomarańcza, która zostanie przetransportowana z innego kontynentu.

Transport owoców wymaga bowiem odpowiedniej konserwacji, zastosowania rozmaitego typu środków chemicznych. Chociaż na to też są obejścia, gdyż suszy się oraz proszkuje owoce. Popularna jest przykładowo guarana w proszku – link.
5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w znaczny sposób wpływamy na nasze codzienne samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to świetny sposób na wzmocnienie funkcjonowania organizmu – więcej na ten temat. Z resztą praktycznie każdy sok ma takie właściwości. Szczególnie świetne są soki nie z owoców, a z warzyw. Zawierają one mniej cukrów, a często tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze zakupując sok w sklepie, czy komponując swój własny zestaw produktów, z których zrobimy pyszny oraz pożywny sok. Jeżeli szukamy inspiracji, to warto szukać przepisów na soki przez internet.

Kliknij na sensowny serwis (https://optyk-michal.pl/), a poznasz dane na opisywany wątek jeszcze bardziej – zapewne będą ciekawe i całkowicie Cię wciągną.

Znajdują się tam dodatki, jakie można dorzucić do soku, żeby diametralnie zmienić jego smak, bądź zaakcentować smak jakiegoś konkretnego owocu. Tego typu składnikiem może być chociażby mięta, która idealnie współgra z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały aromat.

Każdy z nas powinien codziennie spożywać porcję warzyw i owoców. To mówią dietetycy, to przeczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy też poradnikach zdrowotnych. Nie bez powodu tak się dzieje. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim jedzeniu warzyw oraz owoców. Z pewnością nie będziemy wtedy żałowali i zyska na tym na pewno nasze zdrowie. Korzystajmy z tego, że w naszym ogródku rośnie w lato tyle świeżych, zdrowych oraz pożywnych owoców, czy warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*