Zamiast najbardziej popularnych pieluch jednorazowych, warto zakupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Pieluchy wielokrotnego użytku są coraz bardziej popularne również w kraju jak i na świecie. Przede wszystkim dlatego, że są odpowiednie dla malucha oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielorazowe są coraz bardziej popularne również w Polsce jak i na świecie. Przede wszystkim dlatego, że są zdrowe dla maleństwa i ekologiczne. Są szyte z materiałów oddychających, a więc nie ogrzewają pupy dziecka.

otulacz

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

A co najważniejsze, są naprawdę proste w stosowaniu.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość danych, odszukaj www (http://www.bys.pl/kontener-na-gruz-zoliborz-wlochy-wola-ursus-ochota), które ma nie mniej ciekawe informacje.

Nie trzeba ich ani wygotowywać, ani prasować! Dla maleństwa dobrze sprawdzają się otulacze uszyte z wodoodpornego materiału PUL oraz tetra. Owo dziecko i tak często się przewija, temu to najlepszy i także najtańszy zestaw. Otulacze należy zmieniać co 5 przewinięcie. Warto mieć też do niego z 2-3 pieluchy formowane, które użyjemy w czasie spaceru czy podczas drzemki.

Schowania zabrudzonych pieluszek dobrze używać zamykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia. Pieluchy wielorazowe- – też na naszym rynku bywają coraz bardziej znane i lubiane. Ale, pielucha z materiału XXI wieku to jest nie tylko tetra, ale produkt wszechstronny, wygodny i przychylny zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Wilgotne pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Do tego dochodzą też pieluszki z kieszonką, zamiennie tetrowe. Składają się one z dwóch warstw. Ta od strony pupy dziecka uszyta jest z mikropolaru, który oddaje wilgotność do wnętrza pieluszki a skóra potomka zostaje sucha. Warstwa zewnętrzna zrobiona jest z PUL czyli oddychającego poliester, który chroni ubranko przed zamoczeniem. Obydwie powłoki tworzą kieszonkę, w której umieszczamy wkładkę chłonącą: z mikrowłókna, bawełny, z bambusa, konopna lub zwykłą pieluszkę z tetry. Głównie pieluszka nabywana jest w zestawie z wkładką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*