Tag «ekologia»

ekologia

Moda na Eko-dom

W trakcie wciąż trwającego kryzysu finansowego trudno zdecydować się jak najlepiej inwestować w przyszłość. Czy należy jeszcze budować zwykłe domy, a może lepiej iść z duchem czasu i inwestować w nowe technologie? W trakcie projektowania własnego domu należy zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii związanych z problemami ochrony środowiska.

Zamiast najbardziej popularnych pieluch jednorazowych, warto zakupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Pieluchy wielokrotnego użytku są coraz bardziej znane również w Polsce jak i na świecie. Zwłaszcza temu, że są zdrowe dla dziecka oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielokrotne są coraz więcej znane zarówno w Polsce jak i na świecie. Głównie temu, że są zdrowe dla niemowlaka oraz ekologiczne. Są uszyte z tkanin oddychających, a więc nie przegrzewają pupy dziecka.

Elektrownie fotowoltaiczne jako innowacyjny element krajobrazu w naszym kraju

W czasach innowacyjnych technologii w krajobrazie naszego kraju coraz częściej pojawiają nowe urządzenia produkujące różnego typu energię. Powstają one dzięki np. fotowoltaice -części nauki i techniki zajmującej się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną.
Ma aktualnie coraz szersze wykorzystanie z dwóch głównych przyczyn: ekologicznych – w każdym miejscu tam, gdzie ekologia posiada większe znaczenie aniżeli ekonomia a także praktycznych – promieniowanie słoneczne jest właściwie wszędzie dostępne.