Jeśli znudziła nam się mocna kawa o poranku, to z pewnością znajdziemy mnóstwo napojów, które ją bez problemu zastąpią

Dawniej najpopularniejszym napojem na udany początek dnia była kawa. Aktualnie coraz częściej zastępujemy ją najróżniejszymi napojami, które także mają właściwości stymulujące oraz są bardzo zdrowe.

Od paru lat niesłychanie modna stała się tzw. zielona kawa. Jest to tradycyjna kawa, która nie była poddana procesowi palenia. Jest więc ona naturalnym i zdrowym napojem. Wielu ludzi twierdzi, iż posiada ona też właściwości odchudzające – . Należy jednak pamiętać, że cudowne specyfiki nie istnieją. Jeżeli nawet zielona kawa podkręca metabolizm, to nie spowoduje ona, iż niespodziewanie uzyskamy idealną figurę. Potrzebna jest jeszcze prawidłowa dieta i ćwiczenia fizyczne. Zielona kawa jest zatem odpowiednia tylko wtedy, jeżeli pasuje nam jej smak.

Autor: Bruno Roots
Kolejną niezwykle popularną substancją, która wypiera kawę jest guarana. Ta modna roślina posiada ponoć więcej kofeiny niż ziarna kawowe i nie powoduje nerwowości. Bardzo często zażywa się ją w wypadku zmęczenia fizycznego i psychicznego – więcej informacji. Mnóstwo osób twierdzi, że jest świetna też na stany depresyjne i kłopoty z pamięcią. Mało kto wie, lecz guarana bywa również wykorzystywana do produkcji specjalnego rodzaju piwa i chleba. Odnajdziemy ją w bardzo wielu drinkach energetycznych. Można ją również zażywać jako suplement diety oraz jako preparat wspomagający chudnięcie. Nie należy jednak przekraczać zalecanych dziennych dawek.

Jeśli więc kawa hurtownia kawy trochę nam się już znudziła lub chcemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu znajdziemy różne napoje, które nam ją zastąpią i będą znakomicie smakowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*