Dlaczego współczesne pampersy są o wiele częściej używane niż pieluszki tetrowe

Wejście na rynek pieluch, zwanych popularnie pampersami, rodziciele powitali z prawdziwą ulgą. Co dokładnie sprawiło, że pieluszki tetrowe musiały ustąpić pierwszeństwa pieluchom wyprodukowanym, tak czy owak, z celulozy? Przekonajmy się, dlaczego niejeden rodzic z lat 30 ubiegłego stulecia sprezentowałby może pół majątku w zamian za paczkę pampersów.

wielorazowepieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Progres cywilizacyjny daje się zaobserwować we wszystkich dziedzinach człowieczej działalności. Akcesoria dla noworodków w ciągu ostatnich dekad przeszły prawdziwą metamorfozę. Wózki stały się lżejsze, bardziej zwrotne i komfortowe, a elektroniczne nianie zaczęły czuwać nad snem dzieciaków. Nic dziwnego, że i pieluszki tetrowe (zobacz na: ) musiały odnaleźć swego zastępcę.Sporo kłopotu sprawiało niegdyś pranie pieluszek, ich maglowanie i suszenie. To bardzo pracochłonne zajęcia, w których pomagali również dziadkowie.

Samo pranie wymagało kupna specjalnych proszków do prania i wykorzystania wrzącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w pokaźnym garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w autobusie berbecia trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być lepsze: bywają jednokrotnego użytku, higieniczne, można je z łatwością założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów miejsca.

Wytwórcy akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze trochę dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony natychmiast nie przesiąkały, a drugiej, by dziecko zauważało niedogodność, kiedy się zmoczy.

Wejdź na kolejną witrynę i dowiedz się i sprawdź (http://www.libeli.pl/etykiety-logistyczne-i-zabezpieczajace/) sporo o zbliżonej dyscyplinie. Pod tym adresem oczekuje na Ciebie znaczną ilość wątków.

Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z tetry – za mocno krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Majtki treningowe pozostają produktem, który nie jest jeszcze dobrze znany wszystkim rodzicielom, zresztą niektórzy z nich podchodzą do takich nowości bardzo nieufnie. Stąd wiele dzieciątek uczy się korzystać z toalety na inne sposoby. Niektóre pociechy bywają, przykładowo, zachęcane przez mamę i tatę oraz dziadków do siadania na ślicznym i wygodnym nocniku z wizerunkiem Myszki Miki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*