Na czym polega złomowanie starych aut, jakie formalności i dokumenty należy przy tym załatwić.

Od czasu gdy Polska weszła do Unii Europejskiej, stał się motoryzacyjnym śmietnikiem Europy. Otwarcie granic spowodowało, że podczas ostatnich kilkunastu lat dostarczono do nas na kołach albo było przywiezione parę milionów samochodów. Wiele z nich było w odpowiednim stanie, bez wypadkowej przeszłości i poważnych awarii.

złomowisko aut

Jednak znaczna liczba samochodów, można wręcz powiedzieć że większość, to auta leciwe, co najmniej kilkunastoletnie, najczęściej w kiepskiej formie. Po wykonaniu prac odświeżających w przydomowych garażach, z ogromną ilością plaku i wosku takie samochody sprzedawano cieszącym się ze świetnej okazji klientom, lecz po przejechaniu kilku lat większość z nich nadawało się już tylko na złom. Jeżeli wykonało się to w stacji która posiadała pozwolenia, to można było następnie taki pojazd wyrejestrować, należy jednak pamiętać o tym, że złomowanie pojazdów Świdnica to parę ważnych spraw, o jakie należy zadbać, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, które obowiązują.

Przede wszystkim należy wyszukać auto wynajem samochodów dostawczych złom Warszawa, jaki będzie miał wszystkie niezbędne pozwolenia do prowadzenia działalności i wystawia konieczne dokumenty i zaświadczenia. Jedynie dzięki temu będzie można wyrejestrować pojazd, a co się z tym wiąże opłacać za niego wymagane ubezpieczenie OC.

samochody

Autor: Firing up the quattro….
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas złomowania trzeba przedstawić dokumenty związane z pojazdem a także dowód tożsamości w celu weryfikacji tych danych przez firmę złomującą. Jeżeli pojazd nie będzie jeżdżący, to nie ma z tym żadnego problemu, po prostu podjedzie po niego laweta i sprawa będzie załatwiona. Zależnie od firmy złomującej będzie można za taki pojazd dostać pewną kwotę pieniędzy, jednak jeżeli zabraknie w nim zbyt dużo części, to firma która prowadzi złomowanie może zobowiązać sprzedającego do opłacenia różnicy między wagą nominalną pojazdu a tym co brakuje. Przeważnie złomowanie pojazdów Tarnów załatwia się szybko i sprawnie, jeśli dostanie się wszystkie dokumenty do można z nimi podejść do urzędu i tam wyrejestrować pojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*