Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Nie możemy mieć złudzeń co do wzrastających cen energii elektrycznej. Na nieszczęście, z rozmaitych przyczyn jest to trend stały. Być może frapujesz się, jakim sposobem oszczędzić na energii ? Z sukursem może przyjść lokata w małą elektrownię fotowoltaiczną.

mycie szyby witryny sklepowej

Autor: Liam
Źródło: http://www.flickr.com
Stworzenie domowej elektrowni słonecznej umożliwia produkcję energii elektrycznej, która może być wykorzystywana na własne potrzeby czy wyprzedawana do sieci.
loteria
fotowoltaika elbląg

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Natężenie promieniowania słonecznego dochodzącego do nawierzchni ziemi, zależy od wielu czynników: szerokości geograficznej, pory dnia, wysokości słoneczka nad horyzontem, poziomu zanieczyszczenia powietrza a także usytuowania obiektów na powierzchni ziemi. W naszym kraju średnia roczna liczba blasku słonecznego, spadającego na płaszczyznę ziemi, to ok. 1000 kWh/m2. Poszczególne regiony kraju są zróżnicowane pod względem nasilenia promieniowania słonecznego.
Decydując się na instalację fotowoltaiczną trzeba wziąć pod uwagę zróżnicowane warunki nasłonecznienia w poszczególnych rejonach. Inwestując w swą elektrownię słoneczną zyskujemy możliwość wykorzystywania wyprodukowanej energii na potrzeby własne. Jest to najprostszy sposób wykorzystania energii słonecznej. Przy bieżących cenach energii to oszczędność mniej więcej 0,5-0,6 PLN / kWh. Zatem niebanalna korzyść. inwestor zyskuje w tenże sposób więcej aniżeli mógłby współcześnie otrzymać wyprzedając energię na rynku.

Jak odszukać firmę zajmującą się montażem paneli solarnych? Starczy w wyszukiwarkę wbić: fotowoltaika firmy.
Nie czekaj, to faktycznie się opłaci! Już dzisiaj wpisz w pecet zwrot: fotowoltaika Elbląg.

Nie czekaj – więcej informacji czytaj w serwisie (www.wkg.pl/oferta/branze/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek dylematy – chętnie na nie zareagujemy.

Sporo dodatkowych wiadomości znajdziesz na tej stronie oficjalne źródło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*